Drechsler, Wolfgang 1963

Allasutuse kood
hh
TTÜ ametikoht
TTÜ-s
2004-
Teenistuskäik TTÜs
humanitaar- ja sotsiaalteaduste inst tehnoloogia juhtimise ja avaliku halduse erakorraline professor 2004-2006, riigiteaduse õppetooli professor 2006-..., juhat 2006-31.08.2011
sotsiaalteaduskonna rahvusvaheliste suhete prodekaan 2010-31.12.2016
Teenistuskäik mujal
Zhejiang University, Hangzhou, China, Visiting Professor of Public Administration and Technology Management 01.01.2015–31.12.2015
Gadjah Mada University, Yogyakarta, Indonesia, Visiting Professor of Public Policy and Administration 01.01.2015–31.12.2015
University of Malaya, Visiting Professor of Public Administration 01.01.2013–31.12.2013
Central University of Finance and Economics, Beijing, China, Visiting Professor of Public Administration 01.01.2013–31.12.2014
Université catholique de Louvain, Louvain-la-Neuve, Belgium, Chaire André Molitor (professeur invité) 01.01.2012–31.12.2014
University of Erfurt, Germany, Visiting Professor of Governance 01.01.2007–31.12.2007
European Business School, Oestrich-Winkel, Germany, Lehrbeauftragter in Economic Foundations of Innovation 01.01.2006–31.12.2014
Central University of Finance and Economics, Beijing, China, Visiting Professor of Public Administration 2013-2014
University of Malaya, Visiting Professor of Public Administration 2013
Universite catholique de Louvain, Louvain-la-Neuve, Belgium, Chaire Andre Molitor (professeur invite) 2012-2014
University of Erfurt, Germany, Visiting Professor of Governance 2007
Tartu Ülikool, Sotsiaal- ja haridusteaduskond, Riigiteaduste instituut, Avaliku halduse õppetool, Professor (1.00) 1996-2006
Lund University, Sweden, Visiting Professor of Sociology 1996
Tartu Ülikool, Sotsiaal- ja haridusteaduskond, Riigiteaduste instituut, Avaliku halduse õppetool, Erakorraline professor (1.00) 1995-1996
University of Frankfurt/Main, Germany, Lecturer in Political Science 1994-1995
Advisor to the President of the Republic of Estonia for Administrative Organization 1994
Tartu Ülikool, Sotsiaal- ja haridusteaduskond, Külalisprofessor (1.00) 1993-1995
University of Giessen, Germany, Lecturer in Political Science 1991-1993
Declined senior tenured civil service position, Federal German Ministry of Research and Technology, Policy Planning Staff 1991
German Council on Higher Education and Research Policy, Executive Office (Task Force to Assess and Restructure the New States, Executive Secretary and Administrative Assistant to three Commissions and State Coordinator for the State of Thuringia 1990-1992
U.S. Congress, House of Representatives, House Administration Committee, Subcommittee on Elections, Legislative Analyst to Senior Legislative Analyst (as APSA Congressional Fellow) 1989-1990
University of Marburg, Germany, Lecturer in American Studies 1989
Brethren Colleges Abroad Marburg, Instructor in Political Science and Program Assistant (-1987), 1986-1989
Haridus
Tartu Ülikool, Habilitation (Public Administration and Government; extended also to Semiotics), 1996
German School of Public Administration, (then Post-Graduate School for Administrative Sciences) Speyer, Grad. (then C.P.Adm.), with honors 1989
University of Virginia, History, esp. Diplomatic, Political, and Intellectual, M.A. 1986
Bridgewater College, USA, History Political Science, B.A. (magna cum laude) 1985
University of Cambridge International Summer School, 1983
Teaduskraad
filosoofiadoktor
Eriala
Teadusorganisatoorne ja administratiivne tegevus
Filosoof ja ajaloolane. Töötanud Saksamaa ülikoolides. Olnud kõrgema astme ametnik USA kongressis, EV Presidendi nõunik 1993, TÜ külalisprof 1993- ja avaliku halduse prof (diplomaatia) 1996-2005- . Eesti Kognitiivsete Sotsiaalteaduste Keskuse juhat l. EV teaduspreemia sotsiaaltead alal 1997. EV riikl autasu: Maarjamaa Risti teenetemärk 2004, Saksamaa Teeneterist 2005 (Saksa-Eesti akadeemiliste ja üldiste suhete edendamise eest). TÜ Eetikakeskuse juhatuse l 2001-
2005 - ... Lisbon Agenda Group, Member
2005 - 2011 Marburg Research Group for Nanotechnology and the Social Sciences, Member
2005 - 2011 Information Society Developments in the New Member States and Candidate Countries Research Program, Institute for Prospective Technological Studies (IPTS), European Commission, Seville, Spain, Member of the Scientific Steering Committee
2004 - 2010 NISPAcee - The Network of Institutes and Schools of Public Administration in Central and Eastern Europe, Member of the Steering Committee
2003 - 2006 Domus Dorpatensis – Stiftung Wissenschaft und Kunst, Member of the Board, Member of the Executive Committee
2001 - 2003 Innovation Policy Commission of the Estonian R&D Council, Member
2000 - 2005 PRAXIS – Center for Policy Studies, Tallinn, Member of the Executive Board. Vice Chairman of the Executive Board, 2002-2005
2000 - 2005 PRAXIS – Center for Policy Studies, Tallinn, Member of the Executive Board. Vice Chairman of the Executive Board, 2002-2005
Acting Chairman of the Executive Board, June-August 2004
Tunnustused
2013 TUT Top Scientist Award for Best PhD Advisor (2 awards given), 2007-2012
2013 Honorary Doctorate, Social Sciences, Corvinus University of Budapest
2012 TUT Top Scientist Award for Best PhD Advisor, 2006-2011
2012 National Science Council of Taiwan, International Science and Technology Visiting Scholar Grant
2011 TUT Top Scientist Award for Best PhD Advisor (2 awards given), 2005-2010
2010 NISPAcee Merit Award
2005 Bundesverdienstkreuz
2004 Maarjama Rist
2002 W. Harold Row Lecturer, Bridgewater College
2002 Young Alumnus of the Year Award, Bridgewater College
2001 Tänukiri, Eesti Haridusministeerium
2001 Alena Brunovska Award For Teaching Excellence in Public Administration, NISPAcee
1997 Riigi teaduspreemia
1986 Smith Simpson Prize in Diplomacy
Nime viited
Drechsler, Wolfgang Johannes Max
Sünniaeg
06.06.1963 Marburg, Saksamaa
PUBL kirjed