Müürsepp, Peeter 1961-

Allasutuse kood
T
TTÜ ametikoht
TTÜ-s
2008-
Teenistuskäik TTÜs
õppekeskuse IUA juhataja kohusetäitja 17.08.2008-, juhataja 01.01.2009-30.06.2009
rahvusvaheliste suhete instituut, kommunikatsiooni ja kultuuri õppetooli professor (1.00) 01.07.2009 - ...
rahvusvaheliste suhete instituut, kommunikatsiooni ja kultuuriõppetooli juhataja 2009-31.08.2017
rahvusvaheliste suhete instituut, direktor 01.09.2010 - ...
majandusteaduskonna prodekaan 01.09.2008-31.08.2009
majandusteaduskonna rahvusvahelise õppe prodekaan 01.09.2014-31.12.2016
Euroopa uuringute õppetooli juhataja 01.09.2016-31.12.2016
Teenistuskäik mujal
Al-Farabi nim. Kasahhi rarvusülikooli külalisprofessor 02.2020
Bamenda University of Science and Technology, külalisprofessor (0,25) 23.05.2016–...
Peeter Suure nimeline St. Peterburi Polütehniline Ülikool, külalisprofessor 01.01.2015–...
Shanghai University, külalisprofessor (0,50) 01.01.2015–31.12.2015
Lõuna-Taiwani Teaduse ja Tehnoloogia Ülikool, külalisprofessor 01.01.2013–31.12.2013
Audentes AS, Rahvusvaheline Ülikool Audentes / International University Audentes, professor, rektori kt (1.00) 01.09.2005 - 30.06.2008
Audentes AS, Rahvusvaheline Ülikool Audentes / International University Audentes, dotsent, teadus- ja arendusprorektor (1.00) 12.08.2002 - 31.08.2005
Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor, prorektor (1.00) 01.11.1999 - 15.05.2002
Tallinna Ülikool, Dotsent (1.00) 01.09.1992 - 31.10.1999
Eesti Teaduste Akadeemia, nooremteadur (1.00) 01.05.1991 - 31.08.1992
Haridus
Vilniuse Ülikool, humanitaarteaduste doktor filosoofia alal 2001-2002
Teaduskraad
PhD
Tunnustused
2020 - rahvusvahelise tehnoloogiaajaloo komitee (International Committee for the History of Technology, ICOHTEC) täitevkomitee liige
2015-... Tallinna King Sejong Instituudi juhataja
2015-... Balti Teadusajaloo ja Teadusfilosoofia Ühenduse president
2015-... The Humanities and Social Science toimetuskolleegiumi liige
2014-... Aasia ja Vaikse ookeani piirkonna uuringute keskuse juhataja
2012 - ... TTÜ majandusteaduskonna doktoriõppe töörühma liige
2012 - ... Acta Baltica Historiae et Philosophiae Scientiarum peatoimetaja
2011 - ... TTÜ majandusteaduskonna rahvusvahelise õppe prodekaan
2011 - ... TTÜ akadeemilise aukohtu asendusliige
2011 - ... Teadusajaloo ja Teadusfilosoofia Eesti Ühenduse esimees
2009 - ... Baltic Journal of European Studies peatoimetaja
2009 - ... Teadusajaloo ja Teadusfilosoofia Eesti Ühenduse juhatuse liige
2009 - ... Evolution of Science and Technology (Vilnius), toimetuskolleegiumi liige
2009 - ... Culture& Philosophy (Tbilisi, Washington, D.C.), toimetuskolleegiumi liige
2008 - ... Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna nõukogu liige
2006 - ... Studia Philosophica Estonica, toimetuskollegiumi liige
2006 - ... Poliitika, riigiteadus, rahvusvahelised suhted, toimetuskollegiumi liige
2005 - ... Mathematical Reviews, retsensent
1998 - ... International Society for the Study of Argumentation (ISSA) liige
1994 - ... Gottfried-Wilhelm-Leibniz Gesellschaft liige
2009 - 2010 XXIV Rahvuavaheline Balti Teadusajaloo Konverents, orgkomitee esimees
2009 - 2010 Eesti Filosoofia Aastakonverents, orgkomitee kaasesimees
2009 - 2010 Üleminekuhindamiskomisjoni liige humanitaarteaduse alal
2008 - 2009 Eesti Kõrghariduse Nõukoja liige
2007 - 2009 Eesti Rektorite Nõukogu kvaliteedikomisjoni liige
2007 - 2007 Teaduslugu ja nuudisaeg XI toimetuskollegiumi liige
2006 - 2008 Eraülikoolide Rektorite Nõukogu Esimees
2004 - 2004 Studia Philosophica IV (40), toimetuskolleegiumi liige
2003 - 2011 Audentese Ülikooli sihtasutuse juhatuse liige
2003 - 2010 OÜ Euroopa Instituut juhatuse liige
2002 - 2009 Audentese Ülikooli nõukogu liige ja esimees
2001 - 2001 XX Balti Teadusajaloo Konverents, programmikomitee liige
2000 - 2004 History of Philosophy of Science (HOPOS) liige
1997 - 1998 Tallinna Pedagoogikaülikooli filosoofia osakonna juhataja
1994 - 1994 Teaduslugu ja nüüdisaeg IX, toimetuskolleegiumi liige
1994 - 1994 Teadusfilosoofia ja teadusmetodoloogia Eestis: olukord ja perspektiivid, orgkomitee liige
Sünniaeg
1961
PUBL kirjed