Kõo, Jakob 1931-

TTÜ struktuuriüksus
Allasutuse kood
MT
TTÜ ametikoht
TTÜ-s
2009-
Teenistuskäik TTÜs
materjalitehnika instituudi teadur (0.25) 01.01.2009-31.08.2009
Teenistuskäik mujal
1999 - ... Eesti Maaülikool, metsandus- ja maaehitusinstituut
Emeriitprofessor (1.00)
01.09.2008 - 31.12.2008 Eesti Maaülikool, metsandus- ja maaehitusinstituut
Erakorraline vanemteadur (1.00)
2006 - 31.08.2008 Eesti Maaülikool, metsandus- ja maaehitusinstituut, maaehituse osakond
Erakorraline vanemteadur (0.50)
1994 - 1999 Eesti Põllumajandusülikool, maaehituse instituut
1992 - 1994 Eesti Põllumajandusülikool, ehitusmehaanika ja -konstruktsioonide õppetool
1988 - 1992 Eesti Põllumajanduse Akadeemia, ehitusmehaanika kateeder
1982 - 1988 Eesti Põllumajanduse Akadeemia, ehitusmehaanika kateeder
1979 - 1982 Alžeeria Hüdrotehnika ja Maaparanduse Instituut, rakendusmehaanika kateeder
Juhataja-dotsent
1978 - 1979 Eesti Põllumajanduse Akadeemia, ehitusmehaanika kateeder
1968 - 1978 Eesti Põllumajanduse Akadeemia, ehitusmehaanika kateeder
Juhataja- dotsent
1966 - 1968 Eesti Põllumajanduse Akadeemia, ehitusmehaanika kateeder
1962 - 1966 Eesti Põllumajanduse Akadeemia, ehitusmehaanika kateeder
Vanemõpetaja
1961 - 1962 Eesti Põllumajanduse Akadeemia, ehitusmehaanika kateeder, Assistent
1960 - 1961 Eesti Põllumajanduse Akadeemia, metallide tehnoloogia ja masinate remondi kateeder, assistent
1955 - 1957 Eesti Põllumajanduse Akadeemia, ehitusmehaanika ja metsatranspordi kateeder
Haridus
1957 - 1960 Leningradi Põllumajanduse Instituut, tugevusõpetuse ja masinaelementide kateeder; Sihtaspirant; Tehnikakandidaat (1965); 1950 - 1955 Tartu Riiklik Ülikool / Eesti Põllumajanduse Akadeemia, Metsandusteaduskond ; metsatööstuse insener-tehnoloog ( cum laude); 1946 - 1950 Tartu Industriaaltehnikum / Tartu Ehitustehnikum; Tööstus- ja tsiviilehituse tehnik (cum laude)
Teaduskraad
PhD
Tunnustused
2009 - ... Eesti Rahvusliku Mehaanika Komitee liige
2005 - ... Estonian Journal of Engineering toimetuskolleegiumi liige
1973 - ... Jääkpingete uurimisgrupi asutamine Eesti Põllumajanduse Akadeemias
1988 - 2001 Maaehituse eriala (sh magistri- ja doktoriõpe) käivitamise algatamine ja korraldamine
1968 - 1999 Instituudi / õppetooli / kateedri juhatamine 1988-1999, 1979- 1982, 1968-1978
Sünniaeg
18.04.1931