Kattel, Rainer 1974

Allasutuse kood
hh
TTÜ-s
2002-
Teenistuskäik TTÜs
humanitaar- ja sotsiaalteaduste instituudi haldusjuhtimise ja eurouuringute professor 2002-2005 (31.08.2008?)
haldusjuhtimise ja halduspoliitika õppetooli professor (1,00) 2005-2007, õppet juhataja 2005–2007
innovatsioonipoliitika ja tehnoloogia valitsemise õppetooli professor 01.09.2007-31.08.2017
õppetooli juhataja 01.09.2007-31.08.2017
Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituudi direktor 2005–31.12.2013
Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituudis moodustati uurija-professori ametikoht, mida täidab Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituudi professor Rainer Kattel 01.02.2016-31.12.2018
Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituudi kaasatud professor 1.01.2019-31.12.2021
Teenistuskäik mujal
2016-2018 Eesti Teaduste Akadeemia uurija-professor
01.01.2015–31.12.2016 Külalisteadlane, Columbia Ülikool
01.01.2012–31.12.2012 Visiting professor at the National Institute for Science and Technology in Public Policies, Strategies and Development, Institute of Economics, Federal University of Rio de Janeiro
Poliitikauuringute Keskuse PRAXis v-analüütik 2001-
Teaduskraad
filosoofiadoktor 2001
Eriala
Teadusorganisatoorne ja administratiivne tegevus
TTÜ kuratooriumi liige 2014-2015; 2014-... PLS Quarterly Review, member of the board; 2014-... Journal of Post Keynesian Economics, Member of the Managerial Board of Editors; 2013-... Member of Scientific Review Group in Social Sciences, European Science Foundation; 2013-... Member of European Commission's expert group on Public Sector Innovation; 2012-... Member of Science Policy Council, Research and Development Council of the Republic of Estonia; 2012-... Member of Evaluation Committee of Estonian Research Council; 2011-... Member of the Board, MINDS Multidisciplinary Institute for Development and Strategies, Rio de Janeiro; 2004-... Department head, Department of Public Administration, Tallinn University of Technology; 2012-2017 Member of the Board, Europe in Transition Programme, The Research Council of Norway; 2006-2012 Representing Estonia in Standing Committee for Social Sciences, European Science Foundation; 2003-2011 Member of Innovation Policy Council, Research and Development Council of the Republic of Estonia; 2003-2009 Member of expert commission in social sciences, state sciences area expert, Estonian Science Foundation; (TÜ tead 1998-2001, õppeülesande täitja 2002-. Riigikogu toim2004/10?). SA Eesti Teadusfondi nõukogu sotsiaalteaduste ekspertkomisjoni liige (2006).
Tunnustused
2013 Eesti Vabariigi teaduspreemia sotsiaalteaduste valdkonnas
2013 Uurimuste tsükli äInnovatsiooni-ja majanduspoliitika areng ja juhtimine Kesk- ja Ida-Euroopa riikides 2000ndatel aastatelö eest
TTÜ parim õppejõud 2006 humanitaarteaduskond
Teenetemedal "Mente et Manu" 2018
Sünniaeg
20.03.1974
Sünnikoht
PUBL kirjed