Ashikhmin, D.N.; Volkov, M.V.; Zhang, Wen Ting. The finite basis problem for Kiselman monoids. Demonstr. Math. 48, No. 4, 475-492 (2015) : [review] [Online resource]

autor
vastutusandmed
Reviewer: Jaak Henno
ajakirja aastakäik number kuu
06516648
ilmumisaasta
märksõna
vormimärksõna
ISSN
2190-3484
TTÜ struktuuriüksus
keel
inglise
Henno, J. Ashikhmin, D.N.; Volkov, M.V.; Zhang, Wen Ting. The finite basis problem for Kiselman monoids. Demonstr. Math. 48, No. 4, 475-492 (2015) : [review] [Online resource] // Zentralblatt MATH (2016) 06516648,