TalTech ISIK
Nimi Alop, Anatoli 1951-
Allasutuse kood mereakadeemia
TTÜ ametikoht arendusdirektor
TTÜ-s 2014-
Teenistuskäik TTÜs TTÜ Eesti Mereakadeemia arendusdirektor 01.09.2014 - ...
TTÜ EMERA merenduse lektoraadi juhataja 15.10.2015-31.08.2017
dotsent 15.10.2015-...
merenduse õppekavajuht 15.10.2015-31.08.2018
Teenistuskäik mujal 01.01.2014 - 31.07.2014 Eesti Mereakadeemia, arendusprorektor
01.09.1999 - 31.08.2008 Eesti Mereakadeemia, õppeprorektor
01.09.1998 - 31.08.2014 Eesti Mereakadeemia, professor
01.09.1998 - 31.08.1999 Eesti Mereakadeemia, õppetooli juhataja
1997 - 1998 Laevaliin Tallinn-Kiel, direktor
01.12.1992 - 31.12.1996 Eesti Mereakadeemia, lektor
1991 - 1992 Väikelaevaehitusfirma, juhatuse aseesimees
1990 - 1991 Tallinna Merekolledž, laevajuhtimise osakonna juhataja
1974 - 1990 Novosibirski Veetranspordi Inseneride Instituut (Venemaa), nooremteadur, vanemteadur, vanemõpetaja
Teaduskraad PhD 1983
Teadusorganisatoorne ja administratiivne tegevus 2014 - ... Välisministeeriumi juures Arktika Nõukogu vaatlejastaatuse analüüsimiseks moodustatud töörühma liige
2014 - ... Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi juures moodustatud mereõiguse kodifitseerimise töörühma liige
2004 - ... Euroopa Komisjoni raamprogrammi teadusekspertide hulka kuulumine merenduse ja laevanduse valdkonnas
2015 - 2015 Rahvusvahelise ekspertiderühma esimees Liepaja Merekolledži (Liepaja, Läti) õppesuuna akrediteerimisel - Läti Haridus- ja Teadusministeeriumi ettepanekul
2014 - 2014 Rahvusvahelise ekspertiderühma esimees merekolledži "Novikontas" (Riia, Läti) institutsionaalsel akrediteerimisel - Läti Haridus- ja Teadusministeeriumi ettepanekul
2006 - 2008 Leonardo da Vinci projekti „Securitas Mare II“ juhtimine
2004 - 2006 Leonardo da Vinci projekti „Boatbuilder“ juhtimine
2003 - 2007 Eesti Inseneride Kutsenõukogu liige
2002 - 2010 Akadeemilise eksperdina EK programmde ERASMUS/SOCRATES (2002) ja TEMPUS (2005, 2006, 2010) projektitaotluste hindamine Euroopa Komisjonis
2002 - 2005 Leonardo da Vinci projekti „Securitas Mare“ juhtimine
2000 - 2000 Juunis 2000 Tallinna lahes m/l „Zenitas“ huku uurimiseks loodud Vabariigi Valitsuse komisjoni esimees
1999 - 2000 Leonardo da Vinci projekti „VTLR Access“ juhtimine
Sünniaeg Sündinud 15.03.1951 Novosibirski oblastis (Siber, Venemaa) eesti külas Eestist XIX sajandi teisel poolel väljarändajate järeltulijate perekonnas.
PUBL kirjed autor