Autonoomsete sõidukite uurimisrühm

Uurimisrühma juht
Võtmesõna
robootika
isejuhtivad sõidukid
autonoomsed süsteemid
Ülevaade
Uurimisrühma kompetentsi kuulub: (1) autonoomsete sõidukite modelleerimine ja simuleerimine; (2)3D lidari ja kaamerapõhine kaardistamine ning virtuaalse keskkonna loomine; (3) autonoomsete robotite ja sõidukite turvalisuse analüüs ja stsenaariumite genereerimine; (4) autonoomsete süsteemide kompleksse täislahenduse arendus ja uurimistöö, sh lokalisatsioon ja navigatsioon, missiooni planeerimine, sensoorika, tehisintellekt, elektromehaanika, juhtimine, simulatsioonid ja masinnägemine; (5) Tööstus 5.0.Nimetatud temaatikat rakendatakse täismõõdus isejuhtivate sõidukite, mobiilsete robotite, tööstuslike logistikarobotite ja droonide arenduses ja väljatöötluses.Olulisel kohal oli ka targa linna temaatika ja turvalisus mobiilsete robotite ning autonoomsete sõidukite valdkonnas ning fogikaksiku loomise tehnoloogiad.
Tähtsamad tulemused
Uurimistöö tulemusena on valminud järgmised rakendused:• Eesti esimene isejuhtiv sõiduk – ISEAUTO (https://autolab.taltech.ee/)• Logistikarobot Eesti tööstusettevõttele: (https://www.tallinnatv.eu/klipp/16369/27112019-taltechi-robot-muudab-tootmislogistika-tulevikusefektiivsemaks)
Gu, J.; Bellone, M.; Sell, R.; Lind, A. (2022). Object Segmentation for Autonomous Driving Using iseAuto Data. Electronics, 11 (7), #1119. DOI: 10.3390/electronics1107111.
Uurimisrühma tegevusperiood
Seotud struktuuriüksus
Teadusgrupiga seotud publikatsioonid